مروه الشربینی ؛ شهید حجاب

این حادثه را "آلکس دبلیو"28 ساله تبعه نژاد پرست آلمانی رقم زد ودر مقابل چشمان حاضران با چاقو به جان مروه افتاد و او را به قتل رساند.

"آلکس " جوان 28 ساله روسی تبار متهم است که در اوت 2008 زمانی که "مروه" و پسرش در یک پارک کودکان مشغول بازی بودند مزاحم این زن شده و او را به خاطر محجبه بودن "تروریست" خوانده است.

تنها گناه زن مصری که به هنگام شهادت چهارماهه حامله بود ، حجاب او بود و اینکه نتوانست مزاحمت های این جوان نژادپرست جانی را که به حجاب او اعتراض داشت ، تحمل کند.

در حادثه منجر به قتل این زن ، شوهر وی توسط نیروهای امنیتی در دادگاه آلمان به اشتباه هدف شلیک گلوله قرار گرفت و اکنون در بیمارستان به سر می برد.

مروه را رسانه های مصر "شهید حجاب" خوانده اند و روز دوشنبه پانزدهم تیرماه جسد او به قاهره رسید و تشییع جنازه باشکوهی برای او برگزار شد.

*** تشییع شهید حجاب در مصر
............................................

مراسم تشییع جنازه "مروه الشربینی" با حضور هزاران مصری در قاهره تبدیل به تظاهرات سیاسی علیه آلمان شد.

در تشییع جنازه او که هزاران نفر از مردم و چند تن از وزیران دولت مصر شرکت داشتند، مردم شعارهای مرگ بر آلمان سر دادند که با دخالت پلیس، تشییع کنندگان پراکنده شدند.

"مروه"، همسر وابسته فرهنگی مصر در یکی از دانشگاه‌های آلمان بود و در یک دادگاه درجه دو در ایالت درسن آلمان در حال پاسخگویی به قاضی بود که مورد حمله آلکس قرار گرفته و با هجده ضربه چاقو در دم جان باخت.

این خانواده مسلمان اهل مصر هستند و برای انجام تز دکترای خود به آلمان آمده بودند و تنها گناهشان با روسری بودن این خواهر مسلمان بوده است.

پیکر "مروه الشربینی " سپس به اسکندریه منتقل شد و مردم آن شهر در فضایی مملو از حزن و اندوه آن شهید حجاب را تشییع کرده و به خاک سپردند.

مسجد " قائد ابراهیم " در منطقه الرمل اسکندریه که محل اقامه نماز میت بر این شهید بود، گنجایش جمعیت بیش از سه هزار نفر از تشییع کنندگان پیکر وی را نداشت.

مردم اسکندریه با شعارهای " الله اکبر" و " حسبنا الله و نعم الوکیل" پیکر این زن مصری را تشییع کرده و خواستار قصاص قاتل آلمانی وی شدند.

روزنامه الاهرام مصر در این باره نوشت: این حادثه با درگیری لفظی بین این زن و مرد در پارکی در شهر درسدن شروع شد که در ادامه فرد آلمانی این زن مصری را به خاطر حجاب تروریست خطاب کرد و با حمله به او حجاب را از سر وی برداشت.

در ادامه با شکایت زن به دادگاه آلمان، این فرد آلمانی محکوم به پرداخت 750 یورو می‌شود اما در دادگاه استیناف مرد آلمانی با 18ضربه چاقو وی را به شهادت رساند و "علوی علی عکاز "، همسر این زن و مرد دیگری را زخمی کرد.

پزشکان حال همسر مروه را نیز که در بیمارستان بستری است وخیم گزارش کرده‌اند.

علوی با استفاده از بورس تحصیلی در دانشگاه "مکس بلانک " آلمان در رشته مهندسی ژنتیک مشغول تحصیل است و قرار بود تا چند روز آینده از رساله دکتری خود دفاع کند، به همراه همسرش و مصطفی، فرزند سه ساله‌شان از سال 2003 در درسدن آلمان زندگی می‌کنند.


**** مقام آلمانی شهادت یک زن محجبه در این کشور را محکوم کرد
...................................................................................

به گزارش روزنامه مصری "الشروق"، "میکاییل بوج" معاون شهردار شهر "نویاکلن" و دبیر سیاستهای داخلی پارلمان آلمان تمامی انواع نژادپرستی و افراط گرایی از جمله کشته شدن یک زن محجبه مصری به دست یک تندرو آلمانی در این کشور را محکوم کرد.

الشروق نوشت: این مقام آلمانی تاکید کرد که اقداماتی برای پیشگیری از تکرار چنین حوادثی در دست بررسی است.

به نوشته این روزنامه، روز چهارشنبه گذشته یک زن محجبه مصری با نام "مروه الشربینی" در یکی از دادگاههای آلمان به دست یک تندرو آلمانی روسی تبار با چند ضربه چاقو کشته شد.

از سوی دیگر" نادر خلیل" مسئول کمیته تلفیق حزب مسیحی دموکرات آلمان با اشاره به اینکه این حادثه اولین مورد از این دست در دادگاه های آلمان نبوده است بر حمایت سازمانهای رسمی این کشور از ( تامین جانی) شاهدان حاضر در دادگاه ها تاکید کرد.

خلیل همچنین خواستار اعلام موضع اقلیت های عرب ساکن آلمان شد تا دولت این کشور احساس کند که اعراب مراقب اوضاع هستند و از حق خود در زیستن با آرامش و صلح دفاع می نمایند و نژادپرستی و تجاوز به حقوق خود را رد می کنند.


**** مردم مصر : انتقام شهید حجاب را می گیریم
..............................................................

حادثه شهادت زن مصری که منجر به مجروح شدن شوهر او نیز شد ، خشم مصری ها را برانگیخت به نحوی که بسیاری از آنها واکنش آلمان به این حادثه را خفیف دانسته اند.

مصری های شرکت کننده در تشییع جنازه این زن 32 ساله با سردادن شعارهایی علیه آلمان می گفتند: "آلمانی ها دشمنان خدا هستند و ما انتقام قتل او را خواهیم گرفت."

مردم خشمگین مصر خواهان واکنش شدیدی از سوی حسنی مبارک رئیس جمهوری مصر درباره این حادثه شدند.

درهمین حال یک سخنگوی دولت آلمان گفته است: "اگر این حمله، حادثه ای نژادپرستانه بوده دولت طبیعتاً به شدیدترین وجهی آن را محکوم می کند."


*** درخواست اشد مجازات برای قاتل الشربینی
.......................................................

شیخ "محمد سید طنطاوی" مفتی اعظم مصر در این باره گفت: "قاتل این شهروند مصری در آلمان که شوهر او را نیز مجروح کرده باید به اشد مجازات برسد."

طنطاوی ابراز امیدواری کرد: قتل این زن که از او به عنوان شهید یاد کرد؛ تاثیر منفی بر روابط غرب و اسلام نداشته باشد.شربینی و شوهرش در سال 2003 برای گذراندن دوره دکترا به آلمان سفر کردند.

در حادثه منجر به قتل این زن ، شوهر وی توسط نیروهای امنیتی هدف شلیک گلوله قرار گرفت و اکنون در بیمارستان به سر می برد. وی زمانی که برای دفاع از همسرش در مقابل فرد ضارب وارد عمل شده بود به اشتباه از سوی نیروهای پلیس هدف قرار گرفت.

فرزند خردسال این زن و شوهر نیز که شاهد این حوادث بود برای معالجه تحت نظر روانشناس قرار دارد.


*** مصر در سوگ شهید حجاب گریست
...............................................

مردم مصر در یک راهپیمایى بزرگ شهادت این زن مسلمان مصرى در آلمان را گرامى داشتند و هفتم جولاى را تبدیل به روز جهانى حجاب کردند.

شهر اسکندریه مصر شاهد مراسم بزرگداشت زن مسلمان 33 ساله اى بود که چند روز قبل به خاطر حجاب خود در یک دادگاه آلمانى مورد حمله یک آلمانى روس تبار قرار گرفت و با 18 ضربه چاقو به شهادت رسید.

مراسم بزرگداشت این زن مصرى به نام "مروه الشربینى" روز سه شنبه تبدیل به یک راهپیمایى سیاسى بزرگ در مصر شد که شمارى از وزراى کابینه مصر نیز در آن شرکت داشتند.

در این مراسم مصرى ها یکپارچه شعار مرگ بر آلمان سر دادند و نژادپرستى و اسلام هراسى در اروپا را محکوم کردند.

در این تظاهرات مصرى ها فریاد مى زدند: حسنى مبارک خون مصرى ارزان نیست. در همین حال نیروهاى ضدشورش مصرى به شدت با مردم درگیر شدند.


*** مروه که بود ، چرا به آلمان رفت و چگونه شهید شد؟
..................................................................

مروه الشربینى همسر وابسته فرهنگى مصر در یکى از دانشگاه هاى آلمان درس مى خواند و براى انجام تز دکتراى خود به همراه همسرش به آلمان رفته بود.

" على الشربینى " پدر اندوهگین مروه در گفت وگویى با روزنامه مصرى الیوم گفت: پایبندى دخترم به حجاب در آلمان باعث شده بود که به رغم تحصیلات عالیه، نتواند شغلى پیدا کند. هر وقت که سوابق تحصیلاتى و کارى خود را براى تصدى شغلى به داروخانه یا یک مؤسسه پزشکى مى فرستاد سوابق او را پس مى فرستادند و از وى مى خواستند که عکس خود را بدون حجاب ارسال کند و بالطبع چون دخترم به حجاب متعهد بود شغل مورد نظر را از دست مى داد، زیرا او یک مسلمان با حجاب و از نظر آنان یک تروریست بود.

یک سال و نیم بود که دخترم از طریق تلفن مزاحمت هاى همسایه نژادپرست خود را با من در میان مى گذاشت.

بارها این فرد اقدام به برداشتن حجاب از سر دخترم کرده و او را تروریست خوانده بود تا اینکه دخترم از او در دادگاه شکایت کرد و ما هرگز تصور نمى کردیم این شکایت تعصب فرد نژاد پرست را تا حدى تحریک کند که دختر و نوه ام را که هنوز متولد نشده بود با هم به شهادت برساند.

دادگاه آلمان به نفع دخترم حکم داد و فرد جانى را به پرداخت 750 یورو محکوم کرد.

این حکم دادگاه باعث شد که وى به مروه در مقابل چشمان قاضى حمله کند و با 18 ضربه پیاپى چاقو، او را به شهادت برساند.

وى سپس به شوهر مروه و یکى دیگر از حضار حمله و آنان را با ضربات چاقو زخمى کرد. پلیس حاضر در دادگاه به اشتباه تیرى را به پاى شوهر مروه شلیک کرد و او هم اکنون در حالت کما از مرگ همسر خود بى خبر است.

*** واکنش مقامات مصرى چه بود؟
..........................................

رمزى عزالدین سفیر مصر در برلین مدعی شد که قتل مروه هیچ ارتباطى به مسلمان و باحجاب بودن وى ندارد؟

این در حالى است که روزنامه هاى آلمانى نیز به نژادپرست و اسلام ستیز بودن الکس (قاتل) اشاره کرده و گفته بودند او به شدت از حجاب متنفر بوده است.

سفیر مصر در آلمان طى تماسى با تلویزیون الحیات مصرى گفت: سبب این حادثه یک مشاجره عادى بوده که مى تواند در هر جایى از دنیا اتفاق بیفتد!

احمد رزق معاون وزیر خارجه در امور کنسولى و مصریان خارج نیز گفت که این اتفاق صرفاً ریشه نژاد پرستانه دارد و وزیر دادگسترى آلمان هم در تماس با سفیر مصر از این واقعه اظهار تاسف کرده است!

در همین رابطه محمد حلمى فرستاده وزیر خارجه مصر به مراسم تشییع جنازه "مروه" گفت: این اتفاق به خاطر حجاب مقتول نبوده و هیچ گزارش رسمى در این خصوص هنوز منتشر نشده و حتى تحقیقات دولت آلمان هم به جایى نرسیده است!


*** وزارت خارجه مصر کوتاهی کرده است
..................................................

نبیه الوحش وکیل دادگسترى مصر طى هشدارى قضایى به احمد نطیف نخست وزیر این کشور خواستار عزل احمد ابوالغیط وزیر خارجه مصر از سمت خود شده است.

وى در این نامه آورده است: ابوالغیط در حمایت از مصرى هاى خارج کوتاهى و سستى به خرج داده و هم اکنون نیز از "مروه الشربینى" شهید حجاب حمایت نمى کند. دلیل این کوتاهى آن است که "مروه" قبل از این واقعه سه بار در این خصوص به سفیر مصر در آلمان شکایت و تصریح کرده بود فرد مزاحم یک دین ستیز مخالف اسلام است اما سفارت مصر در آلمان هیچ اقدامى در این زمینه انجام نداده است.

توماس اشتیگ سخنگوى رسمى آلمان در مصاحبه با دویچه وله گفت: ما هنوز اطلاعات مستقیمى درباره انگیزه هاى قتل نداریم اما مطمئناً مسائل نژادى در آن بسیار تعیین کننده بوده است.

سخنگوى دولت آلمان افزود: ما از همکارى شوراهاى یهود و مسلمان استقبال مى کنیم، این اتفاق (همکارى دو شورا) در گذشته اتفاق نیفتاده بود. امرى که به نفع مسلمانان است.


**** رئیس مجلس مصر: دولت آلمان مسؤول به شهادت رسیدن "مروه الشربینی " است
......................................................................................................

رئیس مجلس مصر تاکید کرد، دولت آلمان مسؤول به شهادت رسیدن "مروه الشربینی "، دکتر داروساز بارداری است که با 18ضربه چاقو در دادگاه ناامن آلمان قربانی محجبه بودن خود شده است.

"فتحی سرور " در واکنش به شهادت "مروه الشربینی " در دادگاه آلمان گفت: دولت آلمان به خاطر اینکه نتواسته امنیت صحن دادگاه در کشورش را حفظ کند مسئول این فاجعه انسانی است و کوتاهی دولت آلمان بوده که مروه الشربینی در مقابل چشمان قضات دادگاه کشته شده است.

وی افزود: این حادثه تروریستی وجود کاستی در قانون مجازات کشور مصر را نیز نشان می‌دهد چون قانون مصر تنها درباره مجازات هر مصری که در خارج از این کشور مرتکب جرمی شود حکم می‌دهد اما در قبال کسی که علیه مصری‌ها در خارج از مصر جرمی مرتکب شود، حکمی ندارد.


**** کشته شدن زن محجبه مصری برخاسته از ماهیت نژادپرستانه اروپایی است
..............................................................................................

رییس مرکز مطالعات قانونی "حمورابی" در لبنان ، کشته شدن "مروه الشربینی" درسالن دادگاه آلمان را برخاسته از ماهیت نژادپرستانه اروپایی علیه مسلمانان دانست.

"ابراهیم عواضه" عصر چهارشنبه در گفتگو با شبکه خبری العالم گفت: این جنایت و هزاران جنایت دیگری را چنین افرادی به علت احساسات نژادپرستانه علیه مسلمانان و اعراب مرتکب می شوند و در راس این نژادپرستان ، صهیونیستها قرار دارند که تاکنون دهها هزار فلسطینی را به قتل رساندند.

وی با تاکید براینکه مسوولیت این جنایت وحشیانه برعهده مقامات امنیتی و قضایی آلمان است، افزود: در بسیاری از کشورهای اروپایی مانند انگلیس شاهد چنین اقدامات نژادپرستانه علیه اعراب و مسلمانان هستیم.

عواضه سکوت کشورهای اروپایی در قبال این جنایت را به شدت محکوم کرد و گفت: اگر چنین جنایتی علیه اتباع کشورهای غربی در یکی از کشورهای عربی و اسلامی روی می داد ، غربی ها جنجال رسانه ای گسترده ای علیه مسلمانان واعراب به پا می کردند.

/ 8 نظر / 314 بازدید
حسین

شهدای چینی بما مربوط نیستند؟ یا شهدای ایرانی!!!!

کریم شاهزاده رحیمی

سلام مثل اینکه شما حقوق بشر حالیتون نیست که چیه ها که این همه وقته با اعدام هدی کیا به خاطر حجاب توی ترکیه و کشته شدن اون خانم محجبه با دخترش توی اون کودکستان و بعد کشته شدن ندا آقا سلطان باز یاد نگرفتین بابا حقوق بشر یه جور قانونه قانون هم اون چیزیه که باید اجرا بشه حقوق زن هم جزو چیزهای مهم دنیاست الآن مثلم حقوق بشر می گه که نباید آزادی یه نفر رو که داره کسی رو می کشه ازش بگیریم ( فریدم یا آزادی) و چون همسر اون خانوم (مروة الشربینی ) حق نداشته دخالت کنه اون هم باید کشته می شده که به سزای عملش رسیده و برای این که این یهنی قانون اما اگه می خوای بیشتر یاد بگیری یه سر بزن و راجع به این که چقدر یاد گرفتی یاداشت بده

رضا

زنده باد ایران زنده باد شهدای ایرانی زنده باد ازادی اعراب به ما ربطی ندارند

یاور

دوست عزیز . از مطلب شما استفاده کردم . بسیار سپاسگذارم اما وقتی پیام عده ای معلوم الحال را دیدم به عنوان یک مسلمان بسیار شرمنده شدم . این عده که بویی از انسانیت و اسلام نبرده اند جز’ همان افراد فارغ از شعور و انسانیت هستند که از وطن دوستی فقط ادعایی بیش ندارند . اینها فقط به دنبال بی بندوباری و هرزگی هستند . مرگ ندا آقا سلطان بدون شک سناریویی از بیش طراحی شده بود که توسط عوامل وطن فروش به اجرا درآمد و باعث کشته شدن مردم بی گناه در درگیریهای اخیر بدون شک موسوی و کروبی خائن و طرفداران آنها هستند . باید موسوی و کروبی محاکمه و مجازات شوند و در حظور ملت ایران به خیانتهای خود اعتراف کنند . هواداران آنها نیز بهتر است بجای عربده کشی های شبانه همانند گذشته بنشینند پای برنامه های ماهواره ای و یا به ولگردی خود در خیابانها ادامه دهند . اراذل و فاحشه ها را چه به سیاست .

یاسین

سلام بر محمد حسین عزیزم میر حسین و طرفدارانش چیزی که در وجودشون نمی توانی پیدا کنی شرافت و وجدانه اگه وبلاگ جدیدت رو بر پا کردی بگو با افتخار لینکت کنم درود خداوند بر ادامه دهندگان راه شهدا و رهبر معظم و فرزانه شهدا درود خدا بر احمدی نژاد و آرمانهای انقلابی اش و مرگ بر سید مردم فریب میر حسین موسوی لبیک یا سید علی خامنه ای روحی فداه التماس دعا

حسن بوربور(ندای مهتاب)

می ده گزافه ساقیا... تا کم شود خوف و رجا... گردن بزن اندیشه را... ما از کجا او از کجا... "حضرت مولانا" با مطلب بار امانت بروزم سر بزن شاد میشم[قلب][گل]

مسابقه وبلاگ نويسي دفاع مقدس

مسابقه سراسري وبلاگ نوسي دفاع مقدس با جوايز ارزنده . )گنجينه هاي مجازي ) از شما دوست عزيز كه در اين عرصه مقدس فعاليت مي نماييد و در جهت ترويج فرهنگ ايثار و شهادت گام بر مي داريد جهت شركت در اين مسابقه دعوت به عمل مي آيد لينك ثبت نام http://www.weblog.ganjineha.ir

mojtabah

سلام در ابتدا میخواهم به امام و تمام برادرن بسیجیم سلام گرمی بکنم. چند رور است که از بانک صادرات نمیتوانم پولم را بگیرم. گفتند تحت بر رسی‌ ۲ تا ۳ میلیون حسابها و گردآوری مشخصات صاحبان این حسابها هستند. تعجب می‌کنم چرا حتی از خودپرداز هم نمیتوانام پول بگیرم. شنیدم چندین میلیون دلار پول‌های بانک صادرات را آقایان دزدیدند و بانک مرکزی را هم تحریم کردند. آیا بانک مرکزی تحریم شده یا دزدیهای این آقایان وسعت گرفته؟ یا امام این احمدی‌نژاد و در و دسته‌اش را بندازید زندان تا دست از این دزدیها بر دارند. پول ما مقام زیاد ایشان و همبستگانشن را کور کرده است.«يَخْضَمُونَ مَالَ اللَّهِ خِضْمَةَ الْإِبِلِ نِبْتَةَ الرَّبِيعِ»(نهج‏البلاغه، خطبه 3) بعضي‌ها طوري از بيت المال مصرف مي‌كنند و آن قدر حيف و ميل مي‌كنند كه انگار شتر به علف تازه رسيده است.